Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Merino vlna je ideálna ako termo oblečenie

Merino vlna je ideálna ako termo oblečenie

Unikátny materiál z novozélandskej ovčej vlny je jedinečným športovým oblečením do chladného počasia.

Aj keď novozélandské ... pôvodne sa ovce merino vyšľachtila v Španielsku pred viac ako 300 rokmi. A kedže pochádza z horských oviec, tak sa musela prispôsobiť chladnému počasiu.

V porovnaní s bežnou ovčou vlnou má výborné izolačné schopnosti, je priedušná a nehryzie.

Prečo používať merino oblečenie v chladnom počasí?

S nadsádzkou sa dá povedať, že merino vlna funguje ako prírodný termostat. Vďaka špeciálnej štruktúre vlákna efektívne udrží vašu stálu teplotu. A funguje, aj keď je navlhnutá!

Navyše merino vlna je vodeodpudivá a kvapky dažďa po nej stekajú. Len tomu musíte trochu pomôcť a prať merino v prostriedku na vlnu.

Takže ako termo oblečenie je merino ideálne!

Zdieľajte článokOdporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Merino pre bábätká

Úžasné vlastnosti merino vlny sa stále častejšie využívajú aj v oblečení pre bábätká a batoľatá. K dispozícii sú body, overaly, tričká a mnoho ďalšieho.

Vyskúšajte merino boxerky

Boxerky a ďalšia spodná bielizeň z merino vlny je mimoriadne vhodné pre priamy kontakt s telom. Oproti syntetike vyniká merino vlna priedušnosťou a dobrou reguláciou tepla z oboch strán.

Merino je merino! Aj v lete na hory

Merino oblečenie je ideálne aj pre letné športové aktivity. Zatiaľ čo v zime svojho používateľa zahrieva, v lete ho naopak chladí a ochraňuje pred prehriatím či prienikom UV žiarenia. Hodí sa pre dospelých aj detských športovcov.

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected ''http://www.xn--termoprdlo-obl' (T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING), expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31