Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Merino vlna je ideálna ako termo oblečenie

Merino vlna je ideálna ako termo oblečenie

Unikátny materiál z novozélandskej ovčej vlny je jedinečným športovým oblečením do chladného počasia.

Aj keď novozélandské ... pôvodne sa ovce merino vyšľachtila v Španielsku pred viac ako 300 rokmi. A kedže pochádza z horských oviec, tak sa musela prispôsobiť chladnému počasiu.

V porovnaní s bežnou ovčou vlnou má výborné izolačné schopnosti, je priedušná a nehryzie.

Prečo používať merino oblečenie v chladnom počasí?

S nadsádzkou sa dá povedať, že merino vlna funguje ako prírodný termostat. Vďaka špeciálnej štruktúre vlákna efektívne udrží vašu stálu teplotu. A funguje, aj keď je navlhnutá!

Navyše merino vlna je vodeodpudivá a kvapky dažďa po nej stekajú. Len tomu musíte trochu pomôcť a prať merino v prostriedku na vlnu.

Takže ako termo oblečenie je merino ideálne!

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 25. 5. 2013


Odporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

27. 5. 2016

Tipy na merino body oblečenie

Merino vlna je mimoriadne vhodná na body oblečenia, teda také, ktoré je v priamom kontakte s telom. Pochádza zo špeciálne vyšľachtených oviec, žijúcich v chladných oblastiach, preto je o veľa jemnejšie ako tradičná vlna.

16. 11. 2015

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31