Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Merino je merino! Aj v lete na hory

Merino je merino! Aj v lete na hory

Merino oblečenie je ideálne aj pre letné športové aktivity. Zatiaľ čo v zime svojho používateľa zahrieva, v lete ho naopak chladí a ochraňuje pred prehriatím či prienikom UV žiarenia. Hodí sa pre dospelých aj detských športovcov.

Michal, ktorý žije v Škótsku, vyráža v lete do hôr jedine v merino oblečení. Pešo i na bicykli. Len keď zafúka, používa navyše softshell. Vyjadruje sa aj k údržbe oblečenia z merina: "Navyše úžasná vlastnosť merina je, že nesmrdí. Môžeš to mať týždeň na sebe a nič neucítíš. Stačí to len zavesiť a hneď je voňavé. Vyskúšané!"

Ďalšie skúsenosti Michala s merino oblečením zhrňujeme do 5 bodov

  • Aj po dlhšej dobe sa merino chová príjemne, ani mokré sa nelepí na telo.
  • Nerobia sa na ňom soľné mapy, nežltne v podpazuší.
  • Ak predsa len niečo cítite, zaveste merino oblečenie do vetra. Po uschnutí je všetko vyriešené.
  • Na rozdiel od batohu merino oblečenie nezapácha ani v miestach, kde sa batoh dotýka tela.
  • Merino je tiež mechanicky odolné (mesiac som na chrbte ťahal asi 20 kg).
  • Aj podľa ďalších bodov z diskusie "Na bicykli" je merino jednoducho merino - spoľahlivé v každom počasí - chladivé a hrejivé zároveň.
  • Merino vlna funguje ako prírodný termostat

Pripomeňme si, že unikátnu vlnu na funkčné oblečenie nám dávajú merino ovce, ktoré pochádzajú zo Španielska. Dnes ich žije najviac v Austrálii, ale najlepšia merino vlna pochádza z Nového Zélandu, kde sú tvrdšie klimatické podmienky. Každá merino ovca vyprodukuje ročne 3 až 18 kg vlny s výťažnosťou okolo 50 % čistého vlákna, z ktorého sa potom vyrába výnimočné športové oblečenie.

Merino vlna sa dá označiť ako prírodný termostat. Má zvláštnu štruktúru vlákna, vďaka ktorej udržuje stálu teplotu tela, aj keď navlhne. Merino oblečenie pojme vlhkosť až do tretiny svojej váhy, pričom nie je na dotyk mokré. Má tiež antibakteriálne vlastnosti, čo potvrdil Michal pri svojom putovaní po Škótsku. Takže ani na dlhšom výlete do hôr nemusíte riešiť pranie merino oblečenia.

Zdieľajte článokOdporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Merino pre bábätká

Úžasné vlastnosti merino vlny sa stále častejšie využívajú aj v oblečení pre bábätká a batoľatá. K dispozícii sú body, overaly, tričká a mnoho ďalšieho.

Vyskúšajte merino boxerky

Boxerky a ďalšia spodná bielizeň z merino vlny je mimoriadne vhodné pre priamy kontakt s telom. Oproti syntetike vyniká merino vlna priedušnosťou a dobrou reguláciou tepla z oboch strán.

Merino je merino! Aj v lete na hory

Merino oblečenie je ideálne aj pre letné športové aktivity. Zatiaľ čo v zime svojho používateľa zahrieva, v lete ho naopak chladí a ochraňuje pred prehriatím či prienikom UV žiarenia. Hodí sa pre dospelých aj detských športovcov.

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected ''http://www.xn--termoprdlo-obl' (T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING), expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31