Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Merino, alebo syntetika?

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

Merino oblečenie sa preto hodí na športy, pri ktorých nevzniká nadmerné množstvo potu a tiež pri povolaniach, kde sú ľudia vystavení mrazom. Odevy z merina ocení každý užívateľ, ktorý ich večer môže usušiť.

Ideálne využitie merino oblečenia:

  • ľahká turistika
  • zjazdové lyžovanie
  • obsluha lanoviek, vlekov
  • horská služba
  • hasiči, polícia, vojaci
  • servisní technici

Oproti tomu syntetika, pokiaľ na ňu nie ste alergickí, má najväčší prínos u aeróbnych aktivít, medzi ktoré patrí beh, bežky, cyklistika, tímové športy (futbal, hokej). Nachádza využitie všade tam, kde sa športovci veľa potia.

Na trhu je väčšinou merino oblečenie zo zmesi vlny, polyamidu a elastanu, vhodné pre bežné i časovo a výkonnostne náročné športové aktivity alebo fitness tréning. Rozdeľuje sa na druhy pre mužov a ženy, pre deti a dospievajúcich, a je tu aj unisex oblečenie.

Prínosy vlákna merino vlny pre oblečenie

  • jedinečné termoregulačné vlastnosti
  • priedušnosť vďaka dutému vláknu
  • vysoký potenciál absorpcie (okolo tretiny vlastnej hmotnosti) a odvod vlhkosti
  • vďaka lanolínu vydrží merino vlna dlho bez zápachu

Zdieľajte článokOdporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Merino pre bábätká

Úžasné vlastnosti merino vlny sa stále častejšie využívajú aj v oblečení pre bábätká a batoľatá. K dispozícii sú body, overaly, tričká a mnoho ďalšieho.

Vyskúšajte merino boxerky

Boxerky a ďalšia spodná bielizeň z merino vlny je mimoriadne vhodné pre priamy kontakt s telom. Oproti syntetike vyniká merino vlna priedušnosťou a dobrou reguláciou tepla z oboch strán.

Merino je merino! Aj v lete na hory

Merino oblečenie je ideálne aj pre letné športové aktivity. Zatiaľ čo v zime svojho používateľa zahrieva, v lete ho naopak chladí a ochraňuje pred prehriatím či prienikom UV žiarenia. Hodí sa pre dospelých aj detských športovcov.

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected ''http://www.xn--termoprdlo-obl' (T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING), expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31