Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Mikina z merina

Mikina z merina

Na severskú chôdzu, lyže, korčule, alebo len tak pre pocit tepla v sychravom dňu je ideálnym oblečením druhej vrstvy thermo mikina z vlny merino.

Tento praktický kúsok oceňujú aj nároční športovci, pretože tkanina z merino vlnynedostižné izolačné vlastnosti. Dokáže vytvárať teplo presne podľa potreby, je jemná, neškriabe a účinne odparuje pot.

Mikiny majú štíhlu siluetu prispôsobenú mužskému či ženskému telu a skladajú sa z 42 % vlny merino, 55 % polyamidu a 3 % elastanu. Vďaka spojeniu vlny a umelých materiálov sú pružnejšie, trvanlivejšie a všestrannejšie.

Mikinami z merina sa preto vybavujú aj členovia horskej služby, policajti, poľovníci či rybári – tí, ktorí sú pri svojej práci vystavení chladnému počasiu. Tiež náruživí cyklisti, trénujúci vo všetkých podmienkach, vyrážajú dnes už len s kvalitným funkčným oblečením. Mnohí prechádzajú od syntetiky práve k modernému z vlny.

Zdieľajte článokOdporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Merino pre bábätká

Úžasné vlastnosti merino vlny sa stále častejšie využívajú aj v oblečení pre bábätká a batoľatá. K dispozícii sú body, overaly, tričká a mnoho ďalšieho.

Vyskúšajte merino boxerky

Boxerky a ďalšia spodná bielizeň z merino vlny je mimoriadne vhodné pre priamy kontakt s telom. Oproti syntetike vyniká merino vlna priedušnosťou a dobrou reguláciou tepla z oboch strán.

Merino je merino! Aj v lete na hory

Merino oblečenie je ideálne aj pre letné športové aktivity. Zatiaľ čo v zime svojho používateľa zahrieva, v lete ho naopak chladí a ochraňuje pred prehriatím či prienikom UV žiarenia. Hodí sa pre dospelých aj detských športovcov.

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected ''http://www.xn--termoprdlo-obl' (T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING), expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31