Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Mikina z merina

Mikina z merina

Na severskú chôdzu, lyže, korčule, alebo len tak pre pocit tepla v sychravom dňu je ideálnym oblečením druhej vrstvy thermo mikina z vlny merino.

Tento praktický kúsok oceňujú aj nároční športovci, pretože tkanina z merino vlnynedostižné izolačné vlastnosti. Dokáže vytvárať teplo presne podľa potreby, je jemná, neškriabe a účinne odparuje pot.

Mikiny majú štíhlu siluetu prispôsobenú mužskému či ženskému telu a skladajú sa z 42 % vlny merino, 55 % polyamidu a 3 % elastanu. Vďaka spojeniu vlny a umelých materiálov sú pružnejšie, trvanlivejšie a všestrannejšie.

Mikinami z merina sa preto vybavujú aj členovia horskej služby, policajti, poľovníci či rybári – tí, ktorí sú pri svojej práci vystavení chladnému počasiu. Tiež náruživí cyklisti, trénujúci vo všetkých podmienkach, vyrážajú dnes už len s kvalitným funkčným oblečením. Mnohí prechádzajú od syntetiky práve k modernému z vlny.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 20. 2. 2014


Odporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

27. 5. 2016

Tipy na merino body oblečenie

Merino vlna je mimoriadne vhodná na body oblečenia, teda také, ktoré je v priamom kontakte s telom. Pochádza zo špeciálne vyšľachtených oviec, žijúcich v chladných oblastiach, preto je o veľa jemnejšie ako tradičná vlna.

16. 11. 2015

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31