Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Bežecké merino oblečenie

Bežecké merino oblečenie

Oblečenie z vlny merino je príjemne hrejivé a antibakteriálne, a pre tieto vlastnosti sa stalo hitom aj medzi bežcami a bežkyne.

Každý športovec vie, že vo vybranom oblečenie nesmie byť chladno, ale ani horúco. Do úvahy musia brať premenlivé počasie, slnečné žiarenie aj rýchlosť pohybu. Dnes už sa našťastie vyrába veľa špeciálnych odevov prvej aj druhej vrstvy, ktoré zabezpečí primeranú ochranu vo všetkých podmienkach. Ako materiál je s úspechom využívaná práve vlna merino.

Stále v suchu a teple

Spodná bielizeň merino dobre prilieha a odvádza vlhkosť preč od tela. Thermo mikiny a nohavice z tejto vlny sú odolné proti vetru a neprepúšťajú vlhkosť, naopak vďaka systému membrán umožňujú odparovanie potu. "Dlho som hľadal druhú vrstvu v takej kvalite a hlavne tenkosti," odporúča mikinu Brubeck s dlhým zipsom v recenzii pán Jiří.

Bežci si pochvaľujú aj merino ponožky, ktoré nechladí, ani keď v zime prebehnú kaluží.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 28. 4. 2014


Odporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

27. 5. 2016

Tipy na merino body oblečenie

Merino vlna je mimoriadne vhodná na body oblečenia, teda také, ktoré je v priamom kontakte s telom. Pochádza zo špeciálne vyšľachtených oviec, žijúcich v chladných oblastiach, preto je o veľa jemnejšie ako tradičná vlna.

16. 11. 2015

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31