Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Merino ovce nám dávajú unikátnu vlnu na funkčné oblečenie

Merino ovce nám dávajú unikátnu vlnu na funkčné oblečenie

Jemná, izolujúci a priedušná - taká je vlna z oviec Merino, pôvodom zo Španielska. Dnes ich žije najviac na území Austrálie, ale najkvalitnejšie merino vlna pochádza z Nového Zélandu, kde sú tvrdšie klimatické podmienky.

Každá Merino ovce vyprodukuje ročne 3 až 18 kg vlny s výťažnosťou okolo 50% čistého vlákna, z ktorého sa potom vyrába jedinečné športové oblečenie do chladného počasia.

Dá sa povedať, že merino vlna funguje ako prírodný termostat. Má špeciálnu štruktúru vlákna a vďaka tomu udržuje stálu teplotu tela, aj keď je vlhká. Oblečenie z nej pojme vlhkosť až do tretiny svojej váhy, napriek tomu nie je na dotyk mokré. Je tiež antibakteriálne, takže vydrží dlhšie bez vypranie, čo je praktické pri náročnejších outdoorových aktivitách.

Merino vlna - ideálna pre termo oblečenie

Thermo nohavice, mikiny, bielizeň a ponožky - to je najviac žiadané oblečenie z merino vlny, módne a zároveň odporúčané lekármi pre športové aktivity aj každodenné používanie.

Merino vlna v poslednej dobe výrazne vedie pred umelými vláknami. V zimnom období zahrieva a chráni pred prechladnutím, v lete naopak chladí a je prevenciou prehriatiu. Zabraňuje aj prieniku UV žiareniu a hodí sa pre dospelých aj deti.

Ovečky z Nového Zélandu, nositeľky merino vlny, tak vykonávajú záslužnú činnosť pre spotrebiteľov z celého sveta. Vyskúšajte tento materiál tiež, či už pri športe, v prírode, na horách alebo na bežné nosenie.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 16. 11. 2015


Odporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Tipy na merino body oblečenie

Merino vlna je mimoriadne vhodná na body oblečenia, teda také, ktoré je v priamom kontakte s telom. Pochádza zo špeciálne vyšľachtených oviec, žijúcich v chladných oblastiach, preto je o veľa jemnejšie ako tradičná vlna.

16. 11. 2015

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING, expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31