Kúpiť merino oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
merino oblečenia


Merino oblečenie  >  Tipy na merino body oblečenie

Tipy na merino body oblečenie

Merino vlna je mimoriadne vhodná na body oblečenia, teda také, ktoré je v priamom kontakte s telom. Pochádza zo špeciálne vyšľachtených oviec, žijúcich v chladných oblastiach, preto je o veľa jemnejšie ako tradičná vlna.

Praktická je tiež antibakteriálne vlastnosť merino bielizne, čo ho predurčuje aj k noseniu pri náročných turistických akciách, pretože vydržia dlhšie bez prania. V núdzi postačí vyvetranie alebo přemáchnutí v studenej vode. Dáme vám niekoľko tipov na merino body oblečenie:

Na trhu sú aj dojčenská body, vyrobená z jedinečnej merino vlny novozélandských oviec.

Merino vlna versus syntetika

Merino vlna vie absorbovať a uvoľňovať vlhkosť, hriať alebo naopak chladiť telo, a tým regulovať teplotu. Preto je vlnené oblečenie priedušné a udržuje teplo vždy "tak akurát".

Oproti tomu syntetické vlákna toto nedokážu, nemôžu tzv. "dýchať", pretože majú jednoduchšiu štruktúru a pohyb vlhkosti umožňujú iba jednosmerne. Keď sa na oblečenie z umelých vlákien usadí vlhkosť zvonku, nepríjemne ochladzuje.

Z týchto dôvodov a vďaka mnohým ďalším pozitívnym vlastnostiam merino vlna v poslednej dobe získava nesmiernu popularitu a vytláča umelé vlákna. Thermo nohavice, mikiny, bielizeň či ponožky z merino vlny sú nielen módne, ale aj odporúčané športovými lekármi. A mnoho ľudí si užíva komfortu tohto oblečenia každodenne.

Zdieľajte článokOdporúčame merino oblečenie


Ďalšie novinky

Merino pre bábätká

Úžasné vlastnosti merino vlny sa stále častejšie využívajú aj v oblečení pre bábätká a batoľatá. K dispozícii sú body, overaly, tričká a mnoho ďalšieho.

Vyskúšajte merino boxerky

Boxerky a ďalšia spodná bielizeň z merino vlny je mimoriadne vhodné pre priamy kontakt s telom. Oproti syntetike vyniká merino vlna priedušnosťou a dobrou reguláciou tepla z oboch strán.

Merino je merino! Aj v lete na hory

Merino oblečenie je ideálne aj pre letné športové aktivity. Zatiaľ čo v zime svojho používateľa zahrieva, v lete ho naopak chladí a ochraňuje pred prehriatím či prienikom UV žiarenia. Hodí sa pre dospelých aj detských športovcov.

Merino, alebo syntetika?

Merino oblečenie má prirodzené antibakteriálne účinky, preto sa v ňom budete cítiť dobre dlhšie ako v oblečení zo syntetiky. Avšak merino tiež dlhšie schne, s čím treba počítať.

všetky novinkyParse error: syntax error, unexpected ''http://www.xn--termoprdlo-obl' (T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING), expecting ')' in /mnt/data/accounts/e/enti/data/www/merinooblecenieeu/templates/footer-cz.php on line 31